Roborock Arızaları İçin Çözümler

Roborock firmasının Türkiye’de maalesef yetkili bir servisi bulunmuyor. Çoğu firma garanti hizmeti vermeden ürünü satıyor yada cep telefonu tamircilerini yetkili servis olarak gösteriyor. Ama maalesef cep telefonu servisi ne kadar kaliteli olursa olsun Robot Süpürge konusunda aynı başarıyı gösteremiyor. Robot Süpürge teknik servisi olarak Cep telefonu firmalarının gösterilme sebebi; Türk Standartları Enstitüsü onayı almak için 7 coğrafi bölgede her biri farklı şehirlerde olmak üzere en az 30 adet teknik servisin olması gerekiyor. Bunu en kolay sağlayan servis cep telefoncular.

Robot Süpürge servisi hakkında aradığınız çoğu sorunun cevabını

0531 359 22 59 numaralı hattı arayarak bulabilirsiniz.

Roborock S5 MAX Hata Kodları ve Çözümü

Ana faaliyet alanım drone olsada bu sıralar Robot Süpürge hobim oldu ve bu yüzden bir çok akıllı robot süpürgeyi denedim. Hatta bir kaç tane video çektim. Bu konuda çok fazla sorulan Roborock S5 MAX Hata Kodları ve nasıl çözüldüğü.

Bu kapsamda kısaca tüm hata kodlarını sizler için açıklayacağım.

Roborock S5 MAX Reset Atma

Instagram ve youtube hesabımdan en çok sorulan soru; Roborock S5 Max reset nasıl atarım, Roborock S5 Max resetleme videosu çeker misin? resetledikten sonra Roborock S5 Max Kurulum nasıl yapılır? Roborock S5 Max Reset Atma işlemini 3 adımda kolayca yapabilirsiniz.

Roborock S5 MAX Robot Süpürgenizi Resetlemek için Yapmanız gerekenler;

1. 5 saniye boyunca recharge doka dönüş  (üzerinden ev imgesi bulunan tuş) tuşuna basılı tutun.

2. İnce bir çubuk (çok sivri olmamasına dikkat edin tuşa zarar vermeyin) yardımı ile toz kapağını kaldırınca altında bulunan reset tuşuna (wifi göstergesinin yanında bulunuyor) basın wifi gösterge ışığı sabit yanacak, recharge ve spot cleaning tuşunun gösterge ışıkları sönecektir. Bu işlemi gerçekleştirirken recharge butonuna basmaya devam etmelisiniz.

3. Recharge tuşuna basılı tutarken reset tuşuna bastığınızda “Restoring the initial version” sesini duyacaksınız. Sesi duyduktan sonra basayı bırakabilirsiniz. 4-5 dakika sonra Roborock S5 Max sıfırlanacaktır.

***Roborock S5 Max sıfırlama işlemi sonrasında tüm kayıtlı verileri silecektir. Robot Süpürgeniz Wifi ağınızı unutur, kayıtlı tüm haritaları siler, eski temizlik loglarını uygulamadan siler (ama ana hafızasında kayıtlı olarak kalır bu neden önemli eğer ikinci el bir robot süpürge aldığınızda veya internetten aldığınız robot süpürgenin kullanılmış olduğundan şüphe ediyorsanız MOD Teknik Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin.

Roborock Hata Kodu 1(Çözümü)

Roborock Hata Kodu 1;  Robotunuzu çalıştırın ve lazer ünitesinin (robotun üzerinde bulunan dome çıkıntısının içerisinde turuncu olarak göreceksiniz) döndüğünden emin olmak için izleyin. Şayet Lazer ünitesi dönmüyorsa, yavaşça ve nazikçe manuel olarak el yardımı veya uzun bir çubuk ile (sivri olmasın) döndürün ve ardından robotunuzu yeniden başlatın. Buna rağmen hatayı yaşamaya devam ederseniz, Roborock Türkiye Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin. 

Roborock Error 4 (Çözümü)

Roborock Hata Kodu 4; koyu siyah ve koyu renkte belirgin çizgileri olan halıların üzerinde bu hatayı almanız normal maalesef halınızı değiştirmeniz lazım. Buna rağmen hatayı yaşamaya devam ederseniz, MOD Teknik Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin.

Roborock Error 5 (Çözümü)

Roborock Hata Kodu 5; Robot süpürge altında bulunan ana fırçayı yan klipslerinden ayırarak etrafına dolanan tüm saç, tüy, kablo vb. cisimleri temizleyin. Buna işlemlere rağmen hatayı yaşamaya devam ederseniz, MOD Teknik Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin. 

Roborock Error 7 (Çözümü)

Roborock Hata Kodu 7; Robot süpürge modellerinde en çok yaşanan sorun tekerlek arızası. Robot süpürgenizi ters çevirin ve tekerleklerin üzerine bastırarak hareket ettirmeye çalışın eğer varsa tekerin dönmesini engelleyecek bir şey onları alın. Çoğumuzun evinde bulunan VD 40 sıkarak tekerlekleri hareket ettirmeye çalışın (fazla değil çok hafif şekilde sıkın her şeyin fazlası zarar malum) Buna işlemlere rağmen hatayı yaşamaya devam ederseniz, MOD Teknik Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin. 

Roborock Error 8

Hata 8, Roborock’un engele kısıldığı veya takıldığı anlamına gelir. Roborock’un mobilyalar arasında sıkışıp kalması mümkündür. Roborock robot süpürgenizi ilk kurarken şarj dokunun yanlardan 120cm önünde 60 cm bir alan boş bırakılmalıdır. Ayrıca Roborock’un çevresinde hiçbir engel ve nesne olmadığından emin olun. 

Roborock Error 9 (Çözümü)

Roborock Hata Kodu 9 ; Evet bu sorun her robot kullanıcının hayatında bir kez karşılaşacağı bir sorun. Hepa Filtre arızası. Robot süpürgemiz yıkanabilir bir filtreye sahip ve çok fazla toz topladığı için filtre sürekli kirleniyor ve temizlenmesi gerekiyor. Herkesin bildiği genel bir yanılgı var temizlerken kağıt katmanlara zarar verirseniz filtre kullanılamaz hale gelir ama işin aslı öyle değil. 

Piyasada çok fazla Roborock S5 Max Filtresi mevcut ; bu muadil filtrelerde magneti kapatan alan çok iyi kapatılmadığı için kısa sürede su alıyor ve bozuluyor. Ayrıca mıknatıs tam muhafaza edilmediğinde siz filtreyi temizlerken aradaki boşluktan düşüyor ve arıza kodu alıyorsunuz. Bu yüzden sadece orijinal hepa filtreyi kullanın. Benim tavsiyem sadece Roborock S5 MAX için üretin Yaşam temizlik kitlerini satın almanız olacaktır.

Orjinal Fİltre İçin MOD Teknik Başvura bilirsiniz.

Robot Süpürge servisi hakkında aradığınız çoğu sorunun cevabını

0531 359 22 59 numaralı hattı arayarak bulabilirsiniz.

Roborock Müşteri Hizmetleri telefon numarası: 0531 359 22 59

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Whatsapp Hattı
1
Merhabalar
Nasıl Yardımcı Olabilirim.


Servis Kaydı ve Yedek Parça için
+90 532 795 26 71 Arayıp öğrenebilirsiniz.

MOD TEKNİK
MOD Teknik Süpürge Servisi
Telefon Hattı