XIAOMI Robot Süpürge Arıza Kodu Çözümleri

XIAOMI Robot Süpürge Arıza Çözümleri Nasıl Yapılır?

Xiaomi temizlik robotu tamiri 2

XIAOMI Robot Süpürge 20 Hata/Arıza Kodu Çözümü

Robot süpürge hata kodları nelerdir? Hangi hata kodu sorunumu giderir? XIAOMI robot süpürge arıza çözümleri nasıl yapılır? XIAOMI Mi Vacuum Mop Pro çözümleri

 Akıllı ev robotları gelişen teknoloji sayesinde yaygınlaşmaya son sürat devam ediyor. Yaptığı temizlikle dikkatleri üzerine çeken robot süpürgeler pratikliği ve göz doldurmasıyla hemen herkesin evine almak istediği bir ürün haline geldi.

Tek bir tuşla evde olalım/olmayalım oturduğumuz yerden bütün evi kendi başına süpüren teknoloji harikası bu cihazlar, yaptığı temizlikle de takdirleri üzerine toplamaya devam ediyor. Yere düşen her bir toz tanesinin peşine düşen akıllı robotlar uzun süreler temizliği de elden bırakmıyor.

Robot Süpürge servisi hakkında aradığınız çoğu sorunun cevabını

0531 359 22 59 numaralı hattı arayarak bulabilirsiniz.

Peki bu kadar işi tek bir cihaza yüklemek ve uzun süreler aynı performansı beklemek bir hata mı?

Robotlarda Hata Yapar mı?

5eac2eba1a1d3

Her ne kadar akıllı ev sistemleri de desek, robot diye hata yapmayacağını düşünebiliriz. Ta ki robot süpürgemizin aklı karşına kadar.

Önüne çıkan bir nesneden, Wi-Fi kopmasından, sıvı temasından, aplikasyon hatasından ya da herhangi bir sebepten dolayı hatalarla karşı karşıya kalabiliriz. Bu gibi durumlar için kullanıcıların sorunlarının çözümü için hangi hata kodunu aldıklarını bilmeleri önem arz etmektedir.

Doğru çözüm için, doğru hata kodunu bilmek şart.

En Çok Karşılaşılan 20 Hata Kodu Nedir?

XIAOMI Robot Süpürge 20 Hata/Arıza Kodu Çözümü Nedir?

 • #1 Robot süpürgelerde hareket algılamama hatası
 • #2 Robot süpürgelerde sıvı teması hatası
 • #3 Robot süpürgelerde aşırı ısınma hatası
 • #4 Robot süpürgelerde şarj olmama hatası
 • #5 Robot süpürgelerde haritalandıramama hatası
 • #6 Robot süpürgelerde tekerlek dönmüyor hatası
 • #7 Robot süpürgelerde wifi bağlanmama hatası
 • #8 Robot süpürgelerde uygulamaya robot süpürgeyi tanıtamama hatası
 • #9 Robot süpürgelerde şarj seviyesi çok düşük hatası
 • #10 Robot süpürgelerde emme fanı çalışmama hatası
 • #11 Robot süpürgelerde lazer arızaları
 • #12 Robot süpürgelerde toz torbası ve filtre hatası
 • #13 Robot süpürgelerde düşme sensörü arızası
 • #14 Robot süpürgelerde çarpma sensörü arızası
 • #15 Robot süpürgelerde istasyon kaynaklı arızalar
 • #16 Robot süpürgelerde istasyon şarj olmama hatası
 • #17 Robot süpürgelerde istasyon nem hatası
 • #18 Robot süpürgelerde istasyon sinyal hatası
 • #19 Robot süpürgelerde istasyon bağlantı hatası
 • #20 Robot süpürgelerde fırça sıkışması hatası

Robot Süpürge servisi hakkında aradığınız çoğu sorunun cevabını

0531 359 22 59 numaralı hattı arayarak bulabilirsiniz.

GM00004042624 2

 #1 Hareketin engellenmediğinden emin olmak için lazer telemetreyi hafifçe döndürün. Etraftaki fazla eşyalar cihazın çalışma prensibini değiştirebilir. Etraftaki fazlalıkları kaldırabilir veya şarj istasyonuyla beraber cihazı farklı bir odaya taşıyabilirsiniz.

#2 Filtrenin kuru olduğundan emin olun. Eğer filtre nemli veya ıslaksa iyi bir kurulamadan sonra tam kuruyana kadar cihazı off pozisyonda bekletin.

#3 Aşırı ısınma hatası alındığı zaman cihazı hemen kapatmalı ve ısınma sona erene kadar cihazı tekrar çalıştırmayın. Cihazın eski sıcaklığına gelmesi durumunda tekrar test edebilirsiniz.

#4 Şarj olmama sorunu yaşarsanız cihazın istasyonuyla arasındaki ilişkiye bakın. Şarj istasyonunun içinin kuru ve tozsuz olduğundan emin olun. Eğer nemli veya tozluysa istasyonu dikkatlice temizleyin ve tekrar deneyin.

#5 Haritalandırmama hatası genellikle cihazı kurulum aşamasından sonra evi taraması için bıraktığımız zaman önüne çıkan engellerden dolayı yaptığını gözlemliyoruz. Fazlalıkları kaldırarak tekrardan evi taraması için uygulamayı silip yükleyin ve kurun.

#6 Tekerleklere bir şey dolanmadığından veya kaçmadığından emin olun. Dikkatli bir şekilde tekerlekleri sökerek kontrol sağlayın ve yeni bir konuma taşıyın.

#7 İlk olarak bağladığınız wifi bağlantısını kontrol etmelisiniz. Eğer doğruluğundan eminseniz cihazı üzerindeki Home tuşuna 5 saniye basarak sıfırlayın ve tekrardan uygulamadan kaldırarak kurulum yapın.

#8 Adım 7 ile aynı sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Uygulamayı tekrar yükledikten sonra cihazı sıfırlayarak tekrardan deneyiniz. Sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz.

#9 Şarj istasyonunun doğru bir şekilde çalıştığından emin olun. Cihazı şarja taktıktan sonra üzerindeki ışıkların renk değişimlerine ve istasyonun kararlı bir şekilde çalıştığından emin olun. İstasyon kaynaklı bir sorun gözlemlerseniz istasyonun lazer bölümlerini kuru bir bezle silin.

#10 Sistemi sıfırlayın sorun çözülecektir.

#11 Lazer arızaları genellikle sensörlerin temiz olmaması kaynaklı olduğu gözlemlenmektedir. Lazer bölümlerin kuru bir bezle temizlenmesi ve cihazın önüne çıkabilecek nesneleri önünden kaldırarak tekrar deneyiniz.

#12 Filtreyi sökerek tekrar takınız, aynı arıza devam ederse yeni bir filtre deneyiniz. Eğer eski filtreyi yıkayarak tekrar kullanmak isterseniz kullanmadan önce 24 Saat filtreyi iyice kurumaya bırakın.

#13 Düşme sensörü yerini temizleyin. Farklı bir mesafeye koyarak cihazı tekrardan test ediniz.

#14 Çarpma sensörünü silin ve birkaç defa üzerine hafifçe basın.

#15 İstasyonun yeri ve konumu önemlidir. Doğru konumda olmayan istasyonlar stabil çalışmayacaktır. Konumu gözden geçirin

#16 İstasyonun güç bağlantılarını kontrol ediniz.

#17 İstasyonu belirli aralıkla kuru bezle temizleyiniz. Tozlu, nemli, kirli olduğu dönemlerde kararlılığı bozulacaktır ve hatalar vermeye başlayacaktır.

#18 Sorun 17 ile aynı işlemleri tekrar ediniz. Kuru bez ile sinyal alan bölümleri temizleyin ve konumunu değiştirin

#19 Belirli dönemlerde bağlantı sorunları herkesin başına gelmektedir. Bu gibi durumlarda cihazı Home tuşuna 5 saniye elimizi çekmeden basarak sıfırlıyoruz ve yeniden kurulum yapıyoruz. Sorun çözülecektir.

#20 Ana fırçayı dışarıya doğru yavaşça çekin ve fırçayı temizleyip ana eksenini sabitleyin. Eğer fırçaya yabancı cisim yapışmış veya sarılmışsa doğru çalışmayacaktır.

Robotlarında zaman zaman sıfırlanmaya ve tekrar kurulmaya ihtiyacı olduğunu unutmamalıyız. Klasik yöntemler her zaman işe yaramıştır.

Bu konuda cihazımızın üstündeki Home tuşu bize oldukça yol gösteriyor.

5 Saniye Bas ve Sıfırla

Robot Süpürge servisi hakkında aradığınız çoğu sorunun cevabını

0531 359 22 59 numaralı hattı arayarak bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Whatsapp Hattı
1
Merhabalar
Nasıl Yardımcı Olabilirim.


Servis Kaydı ve Yedek Parça için
+90 532 795 26 71 Arayıp öğrenebilirsiniz.

MOD TEKNİK
MOD Teknik Süpürge Servisi
Telefon Hattı